احمدی‌نژاد برای دفاع از استیضاح کردان به مجلس می‌رود ۰۷ آبان ۱۳۸۷   نویسنده:    963 بازدید   ۲ تظر

ali kordan احمدي‌نژاد برای دفاع از استیضاح كردان به مجلس می‌رودمحمود احمدی‌نژاد، عصر امروز یکشنبه در نشست مشترک هیئت دولت با استانداران طی سخنانی با دفاع از علی کردان، وزیر کشور، اعلام کرد که روز استیضاح برای دفاع از وی به مجلس می‌رود.

به گزارش الف از خبرگزاری فارس، رئیس جمهور کشورمان در نشست مشترک هیئت دولت با استانداران در خصوص وزیر کشور و موضوع استیضاح وی گفت: استیضاح حق قانونی نمایندگان مجلس است اما من در روز استیضاح از وزیر کشور در مجلس دفاع خواهم کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون در کشورمان سابقه نداشته است که با کسی اینگونه برخورد شود، افزود: اصل برای من داشتن روحیه خدمت و خدمتگذاری است و اینگونه مدارک برای من مهم نیست.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه کردان مدیری شناخته شده و توانمند در کشور است، اظهار داشت: همین مطالبی که این روزها درباره ایشان می‌گویند در روز رأی اعتماد هم مطرح شد، اما اکثریت نمایندگان به کردان رأی مثبت دادند.
تکرار استدلال موسوم به کاغذپاره؛ برای خدمتگزاری نیازی به مدرک نیست.احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به حمایت‌های مداوم رهبر معظم انقلاب از رویکردهای انقلابی و ارزشی دولت نهم گفت: در سال آخر فشار روی دولت خیلی زیاد بوده و مانع‌تراشی‌ها زیاد شده است.
گفتنیست، رییس جمهور در مراسم معارفه وزیر کشور نیز در اظهاراتی مشابه گفته بود: برای خدمتگزاری نیازی به کاغذپاره‌ها نیست.

این طرز استدلال آقای احمدی‌نژاد در حالی ابراز می شود که منتقدان بارها چنین استدلال‌هایی را نادرست شمرده و دلیل اعتراض خود را عدم صداقت وزارت کشور درباره مدرک (دکتری و کارشناسی ارشد و تدریس در دانشگاه  بر اساس این مدارک) و نه داشتن یا نداشتن آن اعلام کرده اند.

منتقدان همچنین در متن استیضاحی که تقدیم هیات رییسه مجلس کرده‏اند افزوده‏اند “به هر حال چه وی فریب خورده باشد و چه با عدم صداقت رفتار کرده باشد، چنین فردی شایستگی سمت وزارت کشور را که مسوولیت بزرگ اداره سیاسی کشور و برگزاری انتخابات را به عهده دارد و اولین شرط آن کیاست و صداقت و امانتداری است ندارد، و ادامه حضور ایشان در این جایگاه موجب تضعیف جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود”.

یادآوری می‌شود، متن استیضاح وزیر کشور به شرح زیر تقدیم هیات رییسه مجلس شده است:

موضوع استیضاح، عدم صداقت شخص وزیر ، موارد معین:

 1. در جریان کسب اعتماد مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سخن مخالفان مبنی بر معتبر نبودن مدرک دکترای افتخاری وی از دانشگاه آکسفورد انگلستان و نیز مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی، وی این سخن را قاطعانه رد نمود و ضمن نشان دادن برگه‌ای به عنوان مدرک دکترا اعلام نمود که اگر می‌دانستم در مورد مدرک کارشناسی ارشد من نیز شبهه وجود دارد آن را با خود می‌آوردم.پس از گزارش رییس آموزش و تحقیقات مجلس مبنی بر این که مدارک تحصیلی مذکور فاقد اعتبار است وی در نامه‌ای به رییس جمهور ادعا کرد که از نماینده دانشگاه اکسفورد در تهران فریب خورده است، درحالی که همگان می‌دانند که دانشگاه‌های معتبر دکترای افتخاری را در شرایط خاص، تنها به برخی از مقامات عالی رتبه و یا پژوهشگران و نخبگان جهانی اعطا می‌کنند؛ به هر حال چه وی فریب خورده باشد و چه با عدم صداقت رفتار کرده باشد، چنین فردی شایستگی سمت وزارت کشور را که مسوولیت بزرگ اداره سیاسی کشور و برگزاری انتخابات را به عهده دارد و اولین شرط آن کیاست و صداقت و امانتداری است ندارد، و ادامه حضور ایشان در این جایگاه موجب تضعیف جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
 2. دریافت حقوق با مدرک غیرمعتبر
 3. عضویت در هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با مدارک غیرمعتبر
این مطلب را برای دوستان خود بفرستید این مطلب را برای دوستان خود بفرستید

رای منفیرای مثبت (+2 رای, 2 نفر)

اگر از این مطلب لذت بردید، به آن نمره مثبت بدهید! Balatarin   Donbaleh   Mohandes   Delicious   Digg   Stumbleupon   Furl   Friendfeed   Twitter   Facebook   Greader


نظر شما چیست؟

۲ نظر : “ احمدی‌نژاد برای دفاع از استیضاح کردان به مجلس می‌رود ”

 1. 1
  shakiba :

  با سلام و خسته نباشید. لطفاً در آخر هر صفحه یه جایی بگذارید که بتوان مطلب را برای دوستان ارسال کرد.

 2. 2
  پونز! :

  از توجه شما بسیار ممنونم.
  پیشنهاد شما انجام شد.
  موفق باشید.

می توانید نظر خود را از طریق فرم زیر اعلام کنید.