مجله آمریکایی: عجیب است که ایرانی ها از ما متنفر نیستند ۳۰ مهر ۱۳۸۷   نویسنده:    2,327 بازدید   ۳ تظر

iran america relations مجله آمریکایی: عجیب است که ایرانی ها از ما متنفر نیستندعصر ایران- یک پایگاه آمریکایی در گزارشی با اشاره به فشارها و دخالت های آمریکا در ایران طی چند دهه گذشته نوشت: “بسیار عجیب است که با وجود اقدامات آمریکا برای آسیب رساندن به ایران اکثریت مردم این کشور از آمریکایی ها متنفر نیستند.”

به گزارش عصر ایران (asriran.com) مجله «کپیتال هیل بلو» در گزارشی نوشت: “کافی است بررسی شود که آمریکا چه اقداماتی در ایران صورت داده است. در دهه ۱۹۵۰ سازمان سیا دست به تحرکاتی زد که زمینه ساز سرنگونی دولت منتخب محمد مصدق نخست وزیر وقت ایران شد.”

پس از این واقعه ۲۵ سال ایران تحت نظام دیکتاتوری حکمران منتخب آمریکایی ها، محمد رضا شاه پهلوی قرار گرفت، فردی که سازمان پلیس مخفی موسوم به ساواک را تشکیل داد که به لحاظ تخصص در ستمگری مشهور شد و تحت آموزش سیا با کمک موساد قرار گرفت. در نهایت مردم ایران شاه را تحمل نکردند و دست به انقلاب زدند.

این گزارش می افزاید: “در اوایل دهه ۱۹۸۰ رهبران ما با صدام حسین حاکم عراق متحد شدند و تسلیحاتی چون مواد خام لازم برای ساخت سلاح های شیمیایی را در اختیارش گذاشتند و صدام نیز احتمالا با ترغیب سیا جنگ علیه ایران را آغاز کرد؛ یکی از وحشتناک ترین جنگ های قرن بیستم که به کشته شدن بیش از یک میلیون نفر منجر شد.”

مجله آمریکایی می نویسد: “با این حال شگفت انگیز است که اغلب ایرانی ها کینه ای از آمریکایی ها به دل ندارند. شاید آنها از طبقه حاکم در واشنگتن متنفر باشند اما درک می کنند که مردم آمریکا دشمن شان نیستند.”

برپایه این گزارش در حال حاضر ایرانی ها یک بار  دیگر در معرض حملات دیگری از جانب رژیم فعلی آمریکا قرار دارند. به آنها گفته شده که سلاح اتمی تولید می کنند گرچه حتی ذره ای شواهد برای تایید این ادعا بدست نیامده است.

به علاوه ایران که در طول دو قرن گذشته به هیچ کشوری تجاوز نکرده، به تلاش برای تسلط بر خاورمیانه متهم شده است. اقتصاد ایران نمی تواند در مقابل یک جنگ مدرن مقاومت کند، حتی اگر رهبران ایران خواهان جنگ باشند که البته آنها بارها این موضوع را تکذیب کرده اند.

در مورد احمدی نژاد رییس جمهور ایران نیز القابی چون “حاکم مستبد” و “هیتلر دوم” درست به نظر نمی رسد با این حال ماشین تبلیغاتی آمریکا دوباره سعی در پوشاندن واقعیات دارد.

«کپیتال هیل بلو» در پایان می نویسد: جای تعجب دارد که اکثر ایرانی ها از آمریکا متنفر نیستند. آنها عجب ملت صبور و باگذشتی باید باشند!

این مطلب را برای دوستان خود بفرستید این مطلب را برای دوستان خود بفرستید

رای منفیرای مثبت (+3 رای, 3 نفر)

اگر از این مطلب لذت بردید، به آن نمره مثبت بدهید! Balatarin   Donbaleh   Mohandes   Delicious   Digg   Stumbleupon   Furl   Friendfeed   Twitter   Facebook   Greader


نظر شما چیست؟

۳ نظر : “ مجله آمریکایی: عجیب است که ایرانی ها از ما متنفر نیستند ”

 1. 1
  greengirl :

  dar dele hich mosalmani chizi be esme nefrat jay nadarad yek ariyaei be khoda iman drad az dorogh va farib dadan miparhizad va motenafer ast kasi ke rast migooyad va harfe dele ma ra mizanad hargez nefrat angiz nist

  dokhtari ke asheghe iran va vatanash ast)
  yek ariyaei)

 2. 2
  ............ :

  دلیلش اینه که ما میخواییم احترام بزاریم ولی اونا مخالفن

 3. 3
  حسین هوشیار :

  با تشکر از همه شما عزیزان که در جهت گسترش صنعت گردشگری ایران تلاش میکنید . بنده هوشیار هستم از خراسان رضئی شهر رشتخوار . در وبلاگ و سایت اینجانب میتوانید جاذبه ها ی گردشگری ایران زمین را تماشا کنید . در طی تحقیقاتی که در مورد جاذبه های گردشگری خراسان رضوی داشتم که تقریبا ۶ ماه طول کشید و حدود ۳۰۰۰۰ کیلومتر در ۲ استان اصفهان و خراسان رضوی سفر کردیم توانستیم بزرگترین کتاب جاذبه های گردشگری خراسان رضوی را – که اکنون بر روی سایت و وبلاگ زیر قرار دارد- را به زبان انگلیسی و فارسی تهیه نماییم .
  http://www.iranlandmarks.com
  languageteachers.blogfa.com

می توانید نظر خود را از طریق فرم زیر اعلام کنید.