امروز گوگل فیلـتـر شده است: وای اگر گوگل فیلــتر شود! ۲۶ شهریور ۱۳۸۶   نویسنده:    5,862 بازدید   ۱ تظر

google logo امروز گوگل فیلـتـر شده است: وای اگر گوگل فیلــتر شود!بله، امروز صبح که کار با کامپیوتر را شروع کردم و طبق معمول می خواستم از سایت گوگل برای امور روزانه استفاده کنم، متوجه شدم که گوگل فیلتر شده است!! انگار که خاک عالم بر سرم فرو ریخت! مگر می شود؟!
ظاهرا که این طور است! به حول و ولا افتادم تا با ISP محترم تماس بگیرم و از این امر مطمئن بشوم که دیدم ۱۷ نفر تو صف انتظار بخش فنی هستند!! دیگه مطمئن شده بودم که این اتفاق افتاده و دنیای اینترنت در ایران به پایان رسیده است. این موضوع رو با یکی از دوستانم که از یک ISP دیگر استفاده می کرد هم چک کردم و یقین پیدا کردم. داشتم تظاهرات بلاگر ها و کاربران اینترنت را جلوی اداره مخابرات تصور می کردم. به یاد شرکت منفور و سود جوی امن افزار که مسئول بخش فنی فیلترینگ در ایران است (دستور از مخابرات و سایر عوامل بی فکر، اجرا از امن افزار) افتادم و با آنها (۸۸۵۲۴۲۷۷) تماس گرفتم. جویای حال شدم و خدا را شکر، فقط یک مسئله فنی بود و کارشناسان عزیز در حال رفع مشکل بودند! خیالم راحت شد! گوگل فیلتر نشده است! باز هم یک مشکل فنی و یک اشتباه دیگر در سیستم! ما که عادت کرده ایم! اشتباه که ایرادی ندارد! انسان جایز الخطا است…هر چقدر هم که خطا مکرر و بزرگ باشد!

بگذارید سرویس های گوگل را که هنوز از سمت آمریکا برای ما فیلتر نشده اند را نام ببرم تا یادمان بیاید چقدر به آنها وابسته هستیم: Gmail (اصلا حرفش را هم نزن!! بدون جی میل، هرگز!)، Google Search Engine (موتور جستجوی معروف)، Google Calendar (تقویم و ارگانایزر گوگل)، Google Reader (فید خوان گوگل، بهترین فید خوان روز)، Google Images (موتور جستجوی عکس، به کار من که خیلی میاد)، Google Videos (موتور جستجو و محل ذخیره فایل های ویدئویی مانند YouTube)، نرم افزار Google Talk (یا رقیب نه چندان محبوب Yahoo Messenger، یا سرویس Google Photos (موتور جستجو و محل ذخیره فایل های ویدئویی مانند Flickr با استفاده از Picasa) و بسیاری از سرویس های مختلف دیگر که می توانید درباره آنها در ویکیپدیا بیشتر بخوانید.

google services امروز گوگل فیلـتـر شده است: وای اگر گوگل فیلــتر شود!

به نظر شما، اگر واقعا روزی گوگل فیلتر بشود، باز هم دست روی دست خواهیم گذاشت؟
به نظر شما اثر فیلتر شدن گوگل برای ما (حداقل بلاگ نویس ها و کاربران اینترنت) سنگین تر است یا سهمیه بندی بنزین؟ شما چه کار خواهید کرد؟

برای رد شدن از فیلتر گوگل، به نوشته سایت کیبرد آزاد، از این روش ها استفاده کنید:

گوگل: به سایت Google.co.uk بروید.
جیمیل: اون S دوست داشتنی رو به http اضافه کنید: httpS://gmail.com
بلاگفا: یک راه استفاده از پسوند .ir است ولی‌ با اینکه مسوولینش رو دوست دارم و سرویسشون خیلی به ایران خدمت کرده، اگر وبلاگتون رو دوست دارید، به وردپرس سوییچ کنید. هم قرص و محکم تر است و هم اون S دوست داشتنی رو داره. درباره سوییچ بعدا بیشتر می نویسم.

این مطلب را برای دوستان خود بفرستید این مطلب را برای دوستان خود بفرستید

رای منفیرای مثبت (+6 رای, 2 نفر)

اگر از این مطلب لذت بردید، به آن نمره مثبت بدهید! Balatarin   Donbaleh   Mohandes   Delicious   Digg   Stumbleupon   Furl   Friendfeed   Twitter   Facebook   Greader


نظر شما چیست؟

یک نظر : “ امروز گوگل فیلـتـر شده است: وای اگر گوگل فیلــتر شود! ”

  1. 1
    صبحونه :

    این دومین باری که دارم این رو میخونم
    تو مسابقه ی بهترین لوگو شرکت کن و اگه تونستی یه پی نوشتی از این مسابقه رو بزار تا افراد از سایتهای وبلاگنویسی دیگه مثل بلاگفا و میهن و …. بتونن بیان
    مرسی

می توانید نظر خود را از طریق فرم زیر اعلام کنید.