آیا امتیاز بالاترین معتبر است؟ ۱۶ خرداد ۱۳۸۶   نویسنده:    586 بازدید   ۶ تظر

من هنوز در بالاترین تجربه زیادی ندارم و هنوز در حال اکتشاف اون هستم ولی باید بگم که دارم باهاش حال میکنم! باید همه مون اقرار کنیم که از زمانی که web 2.0 وارد زندگی ما شده، تجربه ما تو استفاده از اینترنت یه جورایی کن فیکون شده. از زمانی که با Digg، Del.icio.us، StumpleUpon، Youtube و غیره آشنا شدم، کاربران اینترنت برام خیلی آشنا تر شده اند و اسم هایی مثل یک پزشک، گناهکار، مزیدی، روبو، مهدی یحیی نژاد، عزیز آشفته و خیلی های دیگه، برام معنی دیگه ای پیدا کردند و خیلی مصور تر شده اند. سایت بالاترین هم یکی از سایت های بسیار موفق و کارآمدی است که باهاش روبرو شده ام و براش از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم.

امروز هم مثل روز های دیگه، ورودی های بلاگم رو “مطلب را به بالاترین بفرستید” میکردم و حواسم هم به امتیازاتم بود که یه وقت تموم نشه! گفتم که، من تازه کارم و امتیازم الان حدود ۲۰۰-۳۰۰ بیشتر نیست. باید حواسم باشه یه وقت بدون اینکه به پست بقیه امتیاز ندم، یه نظر خشک و خالی و زورکی به یه پست ندم و یا روی یک پست کلیک نکنم، چند مطلب خودم رو با هم نفرستم که یک وقت امتیازاتم تموم نشوند!

القصه، پست خودم رو که فرستادم، به صفحه “لینک های من” رفتم و خواستم درستی اون رو چک کنم. با این تصویر روبرو شدم:

balatarin count آیا امتیاز بالاترین معتبر است؟

همونطور که میبینید، پست من ظرف چند ثانیه ۴ امتیاز گرفته (نشون دهنده فعالیت فوق العاده ایرانیان در اینترنت است) ولی هنوز هیچ کس حتی یک بار هم روی لینک کلیک نکرده که ببینه این پست اصلا موضوعش چی هست! مطمئنم کاربران به خاطر خلاصه ای که نوشته ام به آن امتیاز نداده اند، چون اصلا گویای کل جریان نیست. به هر حال، هر کاربر بالاترین می داند که برای اینکه بتواند به خوبی امتیازاتش رو استفاده کنه و در ادامه روز هم پست ارسال کند، باید طبق “قوانین” برخورد کند و حتما بعد از پست خودش، به سایر پست ها امتیاز دهد.

به نظر من زحمتی که آقا مهدی و عزیز خان تا به حال کشیده اند، ارزش خیلی زیادی داره و ما کاربران باید به این سایت و هدفی که دنبال میکنه احترام بگذاریم و ازش فقط برای بالا بردن ترافیک بلاگ خودمون استفاده نکنیم. باید به رشد همدیگه فکر کنیم و بدونیم که اگر همه با هم رشد کنیم، به نفع همه ما است.

از طرف دیگه، بالاترین هم باید بالاترین بماند و الگوریتم امتیاز دهی و ارسال پست ها رو طوری طراحی کنه که امتیازات واقعی باشند. مطمئنا آینده خوبی رو برای بالاترین و سایت های ایرانی خواهیم داشت و به زودی سپاه پارسیان، اینترنت را نیز در قلمرو خود درخواهند آورد.

این مطلب را برای دوستان خود بفرستید این مطلب را برای دوستان خود بفرستید

رای منفیرای مثبت (شما به این مطلب چه رایی می دهید؟)

اگر از این مطلب لذت بردید، به آن نمره مثبت بدهید! Balatarin   Donbaleh   Mohandes   Delicious   Digg   Stumbleupon   Furl   Friendfeed   Twitter   Facebook   Greader


نظر شما چیست؟

۶ نظر : “ آیا امتیاز بالاترین معتبر است؟ ”

 1. 1
  تولتک :

  سلام
  معمولا وقتی که لینکی را در یه پنجره جدا باز میکنی، سیستم بالاترین اینو نمی شناسه و نمیتونه کلیک را ثبت کنه. یعنی همیشه تعداد کلیک های واقعی خیلی بیشتر از تعداد کلیکی هست که بالاترین نشون می ده چون خیلی ها لینک را در صفحه جدا باز می کنند.

 2. 2
  میلاد :

  شما مطمئنی از اینکه لینک های خروجی رو نمیشناسه؟ به نظر من نرم افزار stat راحت می تونند هر جور خروجی رو تشخیص بدهند.
  اما کاش بالاترین می تونست روش امتیاز دهی خودش رو بهبود می بخشید که امتیاز های زورکی و بی معنی کمتر میشد.

 3. 3
  نیما :

  علتش این هست که فرضاً من مطلب شما رو توی وبلاگت خوندم. چند دقیقه بعد میام توی بالاترین و می‌بینم که لینکش اون جا هست. بدون کلیک کردن دوباره بهش امتیاز می‌دم و به خوندنش رو به دیگران توصیه می‌کنم.

 4. 4
  زیر خط IT :

  متاسفانه از این جور مسائل تو بالاترین زیاد دیده میشه
  دلایل تولتک هم قابل تامل چون بنده هم طبق عادت اینطوری لینک باز میکنم

 5. 5
  میلاد :

  جالبه. از نظراتتون ممنونم. اما من هنوز اعتقاد دارم click counter باید بتونه هر جور خروجی از سایت رو تشخیص بده. در نظر بگیرید اگه اینطور نباشه، خیلی از سایت های Pay Per Click ضرر می کنند! چون هر روز کاربرای بیشتری یاد میگیرند که مطلب رو تو صفحه جدید باز کنند.
  به نظر من بالاترین به طور پیش فرض باید موقع کلیک صفحه جدیدی باز کنه که مردم برای نظر دادن یا امتیاز دادن انگیزه برگشتن به صفحه بالاترین رو داشته باشند!

 6. 6
  واحه :

  علاوه بر اون چیزی که تولتک گفت قضیه کش کردن اطلاعاته… به خاطر حجم زیاد کار سرور نمی‌تونه هر لحظه همه دیتا رو ریفرش کنه.. اون دلیل قبلا خوندن متن هم در جریانه…

می توانید نظر خود را از طریق فرم زیر اعلام کنید.