کاش کولر گازی ما هم باهوش بود و از این کارا میکرد! ۱۰ خرداد ۱۳۸۶   نویسنده:    1,139 بازدید   ۲ تظر

کولر گازی باهوش؟! این دیگه چه صیغه ایه!؟ منم اول فکر کردم یه ترموستات خفن داره…اما بخونید تا متوجه بشید که باهوش یعنی چه!
این کولر دوست داشتنی مجهز به یک چشم سنسور ماورای قرمز است که اسمشو گذاشتند چشم سنسور حرکت انسان و کارش اینه که از چپ به راست اتاق رو (یک محدوده ۱۶۰ درجه ای) اسکن میکنه. داخل این چشم، هفت سنسور وجود داره که درجه حرارت در و دیوار رو اندازه گیری میکنند. این چشم میتونه تا ۵۰۰ نقطه رو اندازه گیری کنه و با این اطلاعات میتونه متوجه بشه که افرادی که تو اتاق هستند دقیقا کجا قرار دارند و بدین ترتیب میتونه جریان هوا رو به سوی این نقاط هدایت کنه! وقتی هم کسی رو نتونست پیدا کنه، میره تو حالت sleep و از هدر رفتن انرژی و اسکناس، جلوگیری میکنه. این دستگاه میتونه وقتی چند نفر توی اتاق هستند، جهت لبه های کولر رو که بالا و پایین و چپ و راست هستند رو تغییر بده و به سمتهای مختلف سوق بده. اینطوری حتی اگه از باد مستقیم کولر خوشتون نمیاد، میتونید به دستگاه بفهمونید که عمو، بگیر اونورتر! میتسوبیشی فعلا قیمتی روی این دستگاه نذاشتند، اما با توجه به نیاز شدید به روش های ذخیره انرژی، بزودی ازش استقبال خواهد شد.

mitsubishi zw کاش کولر گازی ما هم باهوش بود و از این کارا میکرد!

این مطلب را برای دوستان خود بفرستید این مطلب را برای دوستان خود بفرستید

رای منفیرای مثبت (+4 رای, 4 نفر)

اگر از این مطلب لذت بردید، به آن نمره مثبت بدهید! Balatarin   Donbaleh   Mohandes   Delicious   Digg   Stumbleupon   Furl   Friendfeed   Twitter   Facebook   Greader


نظر شما چیست؟

۲ نظر : “ کاش کولر گازی ما هم باهوش بود و از این کارا میکرد! ”

 1. 1
  سحر :

  مطلب جالبی بود که تا به حال راجع به کولر گازی نشنیده بودم . می خوام بدونم در حال حاضر کدوم یکی از کولر گازیهای توی بازار این سیستم رو دارند و اگر اطلاعات جدیدی راجع به کولرهای گازی داشتید ممنون می شم که برام ایمیل کنید.
  موفق باشید.

 2. 2
  مهدی :

  من یک تحقیق درباره کولر های گازی دارم میتونین کمکم کنین

می توانید نظر خود را از طریق فرم زیر اعلام کنید.