دوچرخه سوارا، لذتشو ببرید! ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۶   نویسنده:    596 بازدید   نظر شما چیست؟

reelight1 دوچرخه سوارا، لذتشو ببرید! در برخی کشور ها، روشن بودن چراغ در طول روز نیز الزامی شده که این بدلیل افزایش دید رانندگان باعث کاهش نرخ تصادفات شده است. دوچرخه سوار هایی هم که در خیابان ها تردد میکنند هم میتوانند با روشن نگاه داشتن چراغ به امنیت خود بیافزایند. معمولا دوچرخه سوارها از چراغ های دینامی استفاده میکنند که با تبدیل انرژی مکانیکی چرخ ها به انرژی الکتریکی، نور چراغ رو روشن میکنند و یا از چراغ های باطری خور استفاده میکنند.

شرکت Reelight چراغی تولید کرده که با استفاده از نیروی مغناطیسم، تولید برق میکنه و چراغ رو روشن میکنه. روش استفاده اینطوریه که دو تکه آهن ربا روی پره های چرخ نصب میشه که هنگامی که با سیم مسی که روی محور ثابت چراغ وصل شده ارتباط برقرار میکنه، انرژی الکتریکی تولید میکنه که میتونه چراغ رو روشن کنه. این چراغ دارای یک کاپاسیتور هم هست که مقداری انرژی رو برای مواقع ثابت مثل پشت چراغ قرمز یا ترافیک ذخیره میکنه. قیمتش حدود ۵۳$ اعلام شده. بد نیست!

این مطلب را برای دوستان خود بفرستید این مطلب را برای دوستان خود بفرستید

رای منفیرای مثبت (+1 رای, 1 نفر)

اگر از این مطلب لذت بردید، به آن نمره مثبت بدهید! Balatarin   Donbaleh   Mohandes   Delicious   Digg   Stumbleupon   Furl   Friendfeed   Twitter   Facebook   Greader


می توانید نظر خود را از طریق فرم زیر اعلام کنید.